Woltlab Turkish Language

• Devam az kaldı.

Levoysa önceki mesajlarda anlatılmış.

Denilen yolları denedim. Yabancı isim ve adres ile önce yeni bir mail adresi sonra yeni bir paypal hesabı aldım. Paypal hesabına kredi kartımı tanıttım ödemeye geçince bu kartı eklediniz fakat bu kart ile ödeme yapamıyorsunuz diye bir hata veriyor. Halbuki kartımın limit sıkıntısı yok internet alışverişlerine de açık. Bir de hesap kartım var onu hiç kabul etmiyor böyle kaldım. Gerçekleştireceğim bir proje var beni bekliyorlar fakat kaç gündür bir çözüm üretemedim. Başka yollar arıyorum. Satın alımda başka bir ödeme yöntemi ile ilgili bir tavsiyeniz var mıdır? Sanırım bu ödemeyi Paypal ile gerçekleştiremeyeceğim.

• Kredi kartını da önerdik ancak kendi açılarından sakıncalarından bahsettiler ve olumlu yaklaşmadılar. Bu durumda çok fazla alternatif kalmıyor. Sıkıntınızı da anlıyorum ancak belki yönetime mesaj atabilirseniz yardımcı olabilirler Andrea Berg belki bir yol gösterebilir. İngilizce yazabilirsiniz.

• Denilen yolları denedim. Yabancı isim ve adres ile önce yeni bir mail adresi sonra yeni bir paypal hesabı aldım. Paypal hesabına kredi kartımı tanıttım ödemeye geçince bu kartı eklediniz fakat bu kart ile ödeme yapamıyorsunuz diye bir hata veriyor. Halbuki kartımın limit sıkıntısı yok internet alışverişlerine de açık. Bir de hesap kartım var onu hiç kabul etmiyor böyle kaldım. Gerçekleştireceğim bir proje var beni bekliyorlar fakat kaç gündür bir çözüm üretemedim. Başka yollar arıyorum. Satın alımda başka bir ödeme yöntemi ile ilgili bir tavsiyeniz var mıdır? Sanırım bu ödemeyi Paypal ile gerçekleştiremeyeceğim.

Farklı bir banka kartını deneyin. Bu sistem işe yarıyor. Andrea Berg 'inde bi yöntem sunacağını zannetmiyorum. En fazla size Almanyadaki banka hesaplarını verir. Ondada bi ton banka para kesiyor.

• Farklı bir banka kartını deneyin. Bu sistem işe yarıyor. Andrea Berg 'inde bi yöntem sunacağını zannetmiyorum. En fazla size Almanyadaki banka hesaplarını verir. Ondada bi ton banka para kesiyor.

Başka bir kart bulursam deneyeceğim. Ben şuanlık sadece forum sürümünü almayı düşünüyorum. 89.99 Dolar tutuyor ödemeyi havale ile yaparsam tahmini ne kadar alabilir ki?

• Yanılmıyorsam hem Türkiye'deki hem de Almanya'da ki banka para kesiyor. Türkiye'den göndereceğiniz bankayı bilseniz dahi Almanya'da ne kadar kestiğini bilemeyebiliriz.

• Başka bir kart bulursam deneyeceğim. Ben şuanlık sadece forum sürümünü almayı düşünüyorum. 89.99 Dolar tutuyor ödemeyi havale ile yaparsam tahmini ne kadar alabilir ki?

Bu durum kullandığınız bankaya göre değişiklik gösteriyor. Hiç karlı bi iş değil.

• O vakit biraz daha uzun sürecek arkadaşlar, çeviri bitti ama gizlilik politikası ile aynı zamanda bazı değişiklikleri tekrar gözden geçirmek gerekiyor. Haftaya bakalım.

• Arkadaşlar bu hafta sonu YDS sınavı vardı, o sebeple yetiştiremedim ancak bir aksilik olmaz ise yakın zamanda 5.0.9 hali ile sizlerle olacak, dediğim gibi çeviri bitti privacy pollicy ve ufak bazı eklemeler kaldı.

Düzenleme: Privacy Pollicy'nin de yarısı bitti aslında..

• Arkadaşlar bu hafta sonu YDS sınavı vardı, o sebeple yetiştiremedim ancak bir aksilik olmaz ise yakın zamanda 5.0.9 hali ile sizlerle olacak, dediğim gibi çeviri bitti privacy pollicy ve ufak bazı eklemeler kaldı.

Düzenleme: Privacy Pollicy'nin de yarısı bitti aslında..

Merhaba öncelikle elinize sağlık FİLEBASE çevirisi buna dahil mi acaba?

Sadece FİLEBASE'yi kullanıyorumda ben.

• Yok hocam filebase'e hiç giremedim. Ancak bu çevirinin mesela admin arayüzü vs.. filebase'de olsa bir iki eksiklik dışında Türkçe olacaktır. Yani çeviri yaparken hem forum yazılımının çevirisini hem de core ya da suite dediğimiz ana parçanın çevirisini birlikte yapmış oluyorum, bu core kısmı filebase de kullansanız aynıdır. 5000 satırlık yaklaşık 600 kb büyüklüğünde bir dosya oldu, o sebeple de ciddi uzun sürdü.

• Yok hocam filebase'e hiç giremedim. Ancak bu çevirinin mesela admin arayüzü vs.. filebase'de olsa bir iki eksiklik dışında Türkçe olacaktır. Yani çeviri yaparken hem forum yazılımının çevirisini hem de core ya da suite dediğimiz ana parçanın çevirisini birlikte yapmış oluyorum, bu core kısmı filebase de kullansanız aynıdır. 5000 satırlık yaklaşık 600 kb büyüklüğünde bir dosya oldu, o sebeple de ciddi uzun sürdü.

Bende forum yok sadece filebase var. Admin panel önemli değil benim için. İş başa düştü admin hariç çevirmeye başlayayım.:)

• Arkadaşlar privacy pollicy'i yani gizlilik politikasını çevirmedim zira forumdan foruma değişen bir durum, sabit bir bildiri ya da politika değil, her forum bu konuda kendi politikasını düzenliyor. Yani aynısının kalmasına gerek yok, siz bunu Türkçe olarak düzenleyebilirsiniz zaten tıkladığınızda bir sayfa olarak karşınıza çıkar sizin çeviri dosyasında düzenleme yapmanıza vs.. gerek yok, doğrudan yönetim panelinden halledeceksiniz. Ona vereceğim zaman sizden de çalmış olacaktım, zaten çevirinin çok geciktiğini de farkındayım o sebeple şimdi Blog çevirisine geçip geniş bir zamanda bitirmeyi planlıyorum. YDS sınavından da geçer not almışım. Hepinize iyi forumlar dilerim. Eğer eksik gedik görürseniz buradan bildirin gerekli düzenlemeleri yapayım.

Levoysa teşekkürler..

• Arkadaşlar privacy pollicy'i yani gizlilik politikasını çevirmedim zira forumdan foruma değişen bir durum, sabit bir bildiri ya da politika değil, her forum bu konuda kendi politikasını düzenliyor. Yani aynısının kalmasına gerek yok, siz bunu Türkçe olarak düzenleyebilirsiniz zaten tıkladığınızda bir sayfa olarak karşınıza çıkar sizin çeviri dosyasında düzenleme yapmanıza vs.. gerek yok, doğrudan yönetim panelinden halledeceksiniz. Ona vereceğim zaman sizden de çalmış olacaktım, zaten çevirinin çok geciktiğini de farkındayım o sebeple şimdi Blog çevirisine geçip geniş bir zamanda bitirmeyi planlıyorum. YDS sınavından da geçer not almışım. Hepinize iyi forumlar dilerim. Eğer eksik gedik görürseniz buradan bildirin gerekli düzenlemeleri yapayım.

Levoysa teşekkürler..

Öncelikle çeviri için teşekkürler.:)

O kısım en kolay yeri artık herkeste kendi cevirir. Bu kadar uğrastan sonra:)

Bu arada ödeme için kredi kartı eklemeleri konusunda şöyle bir fikir geldi aklıma.

Kredi kartı ödemelerini 3d ödeme olarak eklerlerse lisans satın alan kişi kafasına göre iade, sahte kredi kartı vs... kullanamaz. Zira 3d ödemede kredi kart sahibinin cep telefonuna bir şifre gelmekte. Bu şifreyi girmeden ödeme yapamaz. Bu konuyu bir iletir misin değerli kardeşim Puts

Einmal editiert, zuletzt von ugrb (21. Oktober 2017 um 15:41)

• Öncelikle çeviri için teşekkürler.:)

O kısım en kolay yeri artık herkeste kendi cevirir. Bu kadar uğrastan sonra:)

Bu arada ödeme için kredi kartı eklemeleri konusunda şöyle bir fikir geldi aklıma.

Kredi kartı ödemelerini 3d ödeme olarak eklerlerse lisans satın alan kişi kafasına göre iade, sahte kredi kartı vs... kullanamaz. Zira 3d ödemede kredi kart sahibinin cep telefonuna bir şifre gelmekte. Bu şifreyi girmeden ödeme yapamaz. Bu konuyu bir iletir misin değerli kardeşim Puts

Andrea Berg, bir ay sonra mesajıma cevap verdi kredi kartı ile ödemeyi sorduğumda böyle bir çalışmanın olmadığını söyledi. Bir de siz deneyin belki fazla talep olursa ekleyebilirler benim için de çok iyi olur bu proje bekliyor :) Ben hala lisans alamadım bu hafta tekrar deneyeceğim olmazsa bir yazılımcı arkadaşımın Amerika dan bir müşterisi aracılığı ile alacağım.

• Andrea Berg, bir ay sonra mesajıma cevap verdi kredi kartı ile ödemeyi sorduğumda böyle bir çalışmanın olmadığını söyledi. Bir de siz deneyin belki fazla talep olursa ekleyebilirler benim için de çok iyi olur bu proje bekliyor :) Ben hala lisans alamadım bu hafta tekrar deneyeceğim olmazsa bir yazılımcı arkadaşımın Amerika dan bir müşterisi aracılığı ile alacağım.

Siz hafifleterek yazmışsınız kesinlikle bu konuyu hiç sallamıyorlar bile:) Aslında paypalla alınıyor. Ama biraz sıkıntılı bir iş. 3D ödemeli kredi kartını koyarlarsa kafasına göre müşteri para iadesi talep edemez bankasından, çalıntı kart kullanımıda ortadan kalkıyor. Yani onlar için bir sorun teşkil etmiyor. Normal kredi kartı ödemesi değil bu 3d ödeme. Müşteri ödeme yapmadan önceki ekranda telefona gelen şifresini giriyor.

Jetzt mitmachen!

Sie haben noch kein Benutzerkonto auf unserer Seite? Registrieren Sie sich kostenlos und nehmen Sie an unserer Community teil!